Ваш кошик порожній

Липовий мед: секрети цілющих властивостей

Липа – це дивовижне дерево, що вважається одним з кращих медоносів у світі. Цвіте воно в червні та липні, наповнюючи алеї парків і скверів захопливим витонченим ароматом, перед яким дуже складно встояти не тільки людям, а й бджолам.

Липа вважається найщедрішим медоносним джерелом, тому, що одне таке дерево приносить від 16 до 30 кілограмів смачного медового нектару, який складається практично з одних вуглеводів - 40% глюкози й 40% фруктози, а решта 20% - вода. Кристалізація липового меду відбувається досить довго – після 3-6 місяців зберігання він починає густіти й темніти, але це зовсім не впливає на цілющі корисні властивості даного продукту.

Властивості натурального липового сорту

Липовий мед є одним з найперших і найкращих високоякісних сортів, що володіють цілим списком цінних і корисних властивостей, які несуть безперечну користь для людського організму. Саме липовий нектар надає більш потужний лікувальний ефект у випадку з простудними та іншими запальними захворюваннями. Це пояснюється підвищеним вмістом в складі продукту корисних ферментів (діастаз, пероксидаз, каталаз, інвертаза, ліпаз), а також вітамінів групи B, K, E. Вони надають антибактеріальний, протизапальний, жарознижувальний ефект, а також підвищують імунітет.

Біологічну цінність і смакові якості визначає присутність незамінних амінокислот. Це аргінін, гістидин, лейцин, лізин і т.д. Аргінін бере активну участь в білковому обміні речовин організму, гістидин є складовою частиною білка гемоглобіну, основного переносника кисню, лізин сприяє зростанню людини, а метіонін незамінний при жировому обміні. Амінокислоти необхідні для безперебійної діяльності нервової системи. Важко знайти більш корисний і, водночас, такий смачний продукт. 
Липовий мед, ціна якого набагато нижча від цінності, має широкий спектр застосування. Його в першу чергу використовують при застуді що починається, як першокласний потогінний засіб. Так само він має  загальнозміцнювальний ефект і вважається відмінним продуктом для стійкої роботи серця. 

Крім цього липовий мед широко використовується при лікуванні ангіни, нежиті, ларингіту. Мед в суміші з лимоном допоможе подолати прийдешній ГРЗ, а разом з чаєм стане в пригоді при лікуванні печінки та жовчного міхура, зніме запалення шлунково-кишкового тракту. При зовнішньому застосуванні допоможе лікувати гнійні висипання на шкірі, екзему, опіки. Хочеш бути здоровим – треба натуральний мед купити

Чому саме липа

У липи в історії було багато призначень, і символічних, і практичних. Ще з дохристиянських часів в європейських країнах липу вважали містичним деревом життя, здоров'я та правосуддя, деревом перемоги та символом родючості. 

Липові дерева згадуються в давньогрецькій і давньоримській міфології. Найвідоміша легенда це історія про бідне фригійське подружжя, яке Боги нагородили за гостинність, подарувавши їм безсмертя і перетворивши їх на Липу і Дуб. 

Протягом багатьох тисячоліть липу висаджували в центрі міста або селища, де кожного разу збиралися жителі на різні заходи. Сьогодні липове дерево є національним символом Словенії. У словенському містечку Рут росте всесвітньо відома липа, вік якої понад 850 років, а обхват більше ніж 8 метрів у діаметрі. 

Отже, недарма саме натуральний липовий мед є найбільш улюбленим і популярним сортом. Купити мед в Україні ви можете в одному із магазинів Медик Ведмедик, адреси яких вказані на карті. Окрім того є можливість швидко оформити онлайн замовлення на нашому сайті. Ми допоможемо здійснити найкращий вибір.

Будьте здорові, смакуйте корисне!

інші Новини та рецепти: