Ваш кошик порожній

Прополіс та його властивості

Бджоли – працьовиті постачальники не тільки меду. Вони забезпечують нас і іншими продуктами бджільництва, які людина використовує на благо. Маточне молочко, квітковий пилок, бджолиний хлібець (перга), бджолина отрута і, звичайно ж, прополіс. Про його лікувальні властивості й піде мова. Але пам’ятайте – прополіс купити краще у перевіреного продавця.

Що таке прополіс бджолиний?

Прополіс – запашний природний клей. Його трудяги-бджілки виробляють зі смол різних рослин, щоб скріплювати різні частини вулика, замазувати у своєму будиночку щілини, ремонтувати і зміцнювати стільники.

Склад і лікувальні властивості прополісу

Бджолиний клей містить багато дезінфікційних речовин, завдяки яким у вуликах комах підтримується природна чистота і навіть стерильність. Потужні бактерицидні властивості прополісу здавна помічені людьми. Тільки цей продукт бджільництва, і більше ніщо інше в природі, здатний швидко знищувати мільярдні полчища шкідливих мікроорганізмів.

Якщо говорити про склад запашного клею, то він досить складний, його досі досліджують вчені, регулярно відкриваючи все нові й нові можливості продукту. На сьогодні в прополісі виявлені десятки ефірних і бальзамних з'єднань, флавони та флавоноїди, продукти коричної кислоти, найцінніші прополісні фітонциди, рослинні смоли, віск. Знайдено багато мікроелементів, таких як калій, марганець, кремній, залізо, мідь, хлор, натрій, сірка та інші.

Природне знеболювальне

З давнини прополіс, ціна якого зовсім невисока, славиться як анестетик місцевої дії. Уже в сучасності були виявлені в ньому речовини, по силі знеболення перевершують новокаїн – майже в 5 разів. Знеболювальна властивість прополісу відбувається на ферментному рівні, також бджолиний продукт знижує підвищену температуру.

Прополіс – антибактеріальний і противірусний засіб

Потужна антисептична дія прополісу захищає організм від патогенних бактерій і вірусів. Цікаво, що на відміну від синтетичних антибіотиків, до прополісу у бактерій не виробляється стійкість! Чи варто говорити, наскільки це корисно в терапії інфекційних захворювань? Крім того, лікувальні властивості прополісу включають активізацію вироблення імунних клітин.

Прискорює загоєння ран, знімає запалення

Оскільки прополіс сприяє швидкій регенерації, препарати з нього з успіхом використовуються при лікуванні трофічних виразок, ран, що довго не загоюються, екзем, дерматозів. Прискорюється епітелізація слизових під впливом лікарських речовин прополісу, запалення тканин змінюється відновленням.

Кому корисно приймати прополіс

Цілющий бджолиний дар допомагає боротися з найважчими недугами. Він швидко відновлює сили, забезпечує нормальне живлення клітин, корисний при анемії, володіє також радіозахисними властивостями. При протираковій терапії прополіс, ціна якого набагато нижча від більшості аптечних ліків, вживають після хіміо- та променевої терапії – він допомагає легше перенести реабілітацію. Ефективно лікування прополісом виразки шлунка і 12-палої кишки в період ремісії.

Натуральний прополіс купити можна в стаціонарних магазинах «Медик Ведмедик», або оформити онлайн замовлення безпосередньо на сайті.

інші Новини та рецепти: