Ваш кошик порожній

Використання і застосування продуктів бджільництва людиною

Всі продукти бджільництва відносяться до біологічно активних речовин. На їх основі виготовляються сотні лікарських препаратів. Найбільш часто мед і продукти бджільництва використовуються в народній медицині, вирішуючи при цьому проблеми різного рівня.

Розробка нових ефективних лікарських засобів на основі прополісу, маточного молочка, квіткового пилку, меду продовжує залишатися одним з актуальних напрямків фармакології та фармації. Продукти бджолівництва та їх вживання є не тільки корисними, але й дуже смачними. На їх основі виготовляється дуже багато різноманітних страв.

Основні сфери застосування продуктів бджільництва

  1. Медицина. Продукти бджільництва эфективно використовуються при лікуванні простудних і вірусних захворювань. Антисептичні властивості меду використовують при створенні знезаражувальних складів.
  2. Харчова промисловість. Мед використовується в приготуванні кондитерських виробів, напоїв, соусів та інших солодких страв.
  3. Косметологія. Продукти бджільництва входять до складу кремів, сироваток, косметичних масок та інших засобів по догляду за тілом.
  4. Загальне зміцнення організму. Мед і практично всі продукти бджільництва сприяють нормалізації обміну речовин і є природними імуномодуляторами.

Мед успішно використовується для лікування ряду захворювань - хвороб шлунка, печінки, серця, бронхіальної астми, цукрового діабету, для підвищення потенції. Хороший ефект отриманий при лікуванні медом захворювань шкіри, опіків, інфікованих ран.

Різнобічні біофармакологічні властивості продуктів бджільництва дають підставу для їх широкого застосування в лікуванні і профілактиці великого спектру захворювань, при використанні їх як в чистому вигляді, так і в комплексі з іншими біологічно активними речовинами.

На основі продуктів бджільництва створений ряд біологічно активних добавок, які широко використовуються в медичній практиці багатьох країн світу.

інші Новини та рецепти: