Ваш кошик порожній

Найцікавіше з життя бджіл

Бджоли – найпрацелюбніші комахи у світі. Ніхто інший за останні 50 мільйонів років не зміг повторити ті дії, що відбуваються за тонкими стінами стільників у вулику.

Бджоли «університетів не закінчували» і математики не вивчали. Проте, їм вдається створювати найдосконалішу геометричну фігуру у світі живої природи – шестигранну клітинку, з якої складаються стільники.

Виробництво меду –це важка праця. Щоб отримати всього 100 г солодких ласощів, одна бджола повинна облетіти в середньому 1 млн квітів. По спеціальному канальцу-хоботку зібраний нектар надходить в особливий бджолиний орган – медовий шлуночок.

За день ця трудівниця може досліджувати територію площею понад 12 гектарів. При цьому вона робить близько 10 вильотів і приносить 200 мг пилку. Одна бджола здатна відвідати до 7 тисяч квіток за один день!

За одну секунду бджола робить до 440 помахів крилом. Слід також зауважити, що під час довгого польоту вона може з'їсти половину зібраного нектару.

Бджоли збирають мед не заради задоволення, вони піклуються про здорове потомство і про його харчування. Щоб прогодувати тисячу личинок, комахи повинні зібрати 100 г меду, півсотні пилку і 30 грамів води.

Щоб зібрати якомога більше квіткового пилку, бджоли по максимуму використовують весь волосяний покрив на тілі. «Збирачем» стає навіть волоссячко, що росте на їхніх очах. Збір пилку набагато полегшує ефект електричного поля. Річ у тім, що кожна особина є носієм негативного заряду, а квітковий пилок має позитивний заряд. Таким чином, коли комаха сідає на квітку, його вміст сам «прилипає» до неї. Після візиту бджоли полярність спорожнілої квітки змінюється, і інша комаха, що підлетіла для збору, вчасно розуміє, що рослина поки що марна.

Бджоли осіннього виведення живуть 6-7 місяців – вони добре переживають зиму. Бджоли, які беруть участь в головному медозборі, вмирають вже у віці 30-40 днів. Навесні та восени вони живуть не довше 45-60 днів.

Бджоли дуже погано бачать і не здатні розрізняти об'єкти, розташовані далі, ніж півтора метра. Але природну короткозорість їм щедро компенсує нюх. Смугасті комахи летять саме на запахи. Бджола здатна «унюхати» запах квітки на відстані 1 км.

Трутень - «чоловік» бджолиної матки – злучається зі своєю «половинкою» в повітрі. На все про все у пари йде п'ять секунд. Відразу після закінчення процесу самець втрачає дітородний орган, який залишається всередині бджолиної матки, і вмирає. Матка злучається відразу з декількома самцями. Сперми, отриманої за спаровування, їй вистачає на все життя (близько 9 років). Бджолина матка за один день може відкласти від 1000 до 3000 яєць.

Кожен вулик має бджіл, які виконують роль суворих сторожів. Вони надійно захищають свою домівку від нападу ворогів. Бджола може залетіти в чужій вулик свідомо. Приводом для цього може служити розграбування слабшої сім'ї, так вони вчиняють тоді, коли навколо погано з «урожаєм». Іншою причиною може стати відсутність можливості повернутися у свій вулик: дуже пізно, холодно чи іде дощ. Тоді бджола вирішує пристати до чужої сім’ї, в цьому випадку вона приймає позу покірності і сторожа її пропускають. Ці комахи розпізнають своїх побратимів по запаху тіла.

У період зимівлі бджоли збиваються в клубок, в центрі якого сидить матка, і безперервно рухаються, щоб зігріти її. Під час руху вони виробляють тепло. Температура в клубку становить до 28 °. Також бджоли харчуються запасеним медом.

Саме завдяки невтомній праці цих маленьких істот, ми маємо можливість куштувати найцінніший й неймовірно корисний натуральний мед!

БУДЬТЕ ЗДОРОВІ ТА ВДЯЧНІ!

інші Новини та рецепти: