Ваш кошик порожній

Франція ризикує залишитися без меду

«Як правило, вже на початку другого літнього місяця бджоли збирали 40-50% річного врожаю меду, але цього року наразі вулики майже порожні» - передає "ДС" з посиланням на "ЕвроПульс".

Відзначається, що місцеві бджолярі вимушені підгодовувати бджіл сиропом, аби ті не померли від нестачі їжі. Така ситуація склалася через вплив відразу декількох обставин.

Нинішньої зими майже в усіх областях Франції панували аномально низькі температури, саме внаслідок дії морозів постраждали дерева білої акації. Весною по всій території Франції йшли часті дощі, вони заважали бджолам збирати нектар. До всього того занадто сильна спека у червні також несприятливо вплинула на комах.

Крім цьогорічних погодних умов на бджіл негативно діють пестициди, що використовують аграрії, а також зменшення розмаїття рослинних культур на полях та лугах. В наслідок бджоли виробляють дедалі менше меду, а люди майже не отримують свіжих продуктів бджільництва.

Зараз в Євросоюзі триває збір підписів громадян Європи на підтримку ініціативи "Врятуйте бджіл". Суспільство звертається до влади Євросоюзу з вимогою заборонити використання пестицидів, які завдають шкоди довкіллю. А також вони просять проводити частіщі сівозміни, тобто чергування рослинних культур, збільшувати розміри природоохоронних ділянок та збільшити витрати на наукові дослідження і вивчення біорізноманіття.

В Німеччині петиція зі схожими вимогами вже показала перші результати. Її підтримали аж 1,8 млн громадян, тому уряд Баварії планує оформити вимоги активістів у вигляді закону. Нагадаємо, в березні 2019 року повідомлялося, що найбільшими імпортерами української продукції бджільництва стали Німеччина та Бельгія, а на третє місце, посунувши Польщу, вийшли США, які закупили мед оптом майже на $ 2 млн.

інші Новини та рецепти: