Ваш кошик порожній
« » +

Мед травневий, рік збору 2023

Опис:

Травневий мед, як і мед з акації, це найперший мед, який виробляється після тривалої зимівлі бджіл. У цей час бджоли збирають нектар з різних рослин в садках: яблук, груш, абрикос, вишень. Через це травневий мед містить безліч ароматичних мінеральних солей, мікроелементів та цінних речовин, які дарує природа.

Яка консистенція травневого меду?

Консистенція травневого меду залежить від того, яких рослин в його складі більше. Але зазвичай він майже не кристалізується, тому залишається в рідкому стані. 

Який колір?

Колір травневого меду теж залежить від його складу. Найчастіше він прозорий, з легким золотисто-жовтим відтінком. 

Як травневий мед пахне?

Спочатку травневий мед майже не має ніяких запахів і віддає тонким ароматом квітів. Але приблизно через пів року його запах стає дуже запашним та насиченим. 

Як смакує?

Смак натурального травневого меду дуже солодкий, без жодної нотки гіркоти. Після 2-3 тижнів він набуває приємного ментолового присмаку. 

Як і де травневий мед цвіте?

Цей мед збирається у травні. Тоді, коли починають цвісти фруктові садки, і бджілки повертаються із зимування. Найбільше травневого меду збирають у Київській, Вінницькій, Черкаській та Сумській областях.

Що в ньому корисного?

Травневий мед дуже корисний для організму. Це тому, що у його складі багато мінеральних речовин, вітамінів, фруктози та глюкози. Він допомагає зміцнити імунітет та поліпшити загальне самопочуття. Також може пришвидшити загоєння ран і регенерувати шкіру. Особливо корисний для людей з хворобами серця: він покращує тонус судин, регулює кров'яний тиск та сприяє зняттю спазмів.

Як травневий мед найкраще смакувати?

Оскільки він має солодкий та приємний смак, його можна смакувати просто так, запиваючи чаєм. Але пам’ятайте, що травневий мед втратить свої властивості, якщо його додати в окріп або чай відразу після заварювання. Його можна поєднувати зі смаженими чи запеченими м’ясом та рибою. Додавати у фруктові салати, солодку випічку та десерти. Ідеально поєднується з м’якими сирами, доповнюючи їхній смак. Наприклад, з моцарелою, рікотою чи брі.

вам можуть також сподобатися: